Modern Cerused Oak Sideboard Buffet in Natural Wash Finish
SKU: B-2079
Sideboards and Buffets, Console Tables, Dressers
Modern Cerused Oak Sideboard Buffet in Natural Wash Finish. Featuring natural whitewash ceruse finish with contrasting white grains. Doors open with sleek push touch latches, height adjustable shelves and hideaway center drawer.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Oak |
| Height: | 34.5 in. (87.63 cm) |
| Width: | 72 in. (182.88 cm) |
| Depth: | 20 in. (50.8 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy






















